Produkcja świec to w ostatnich miesiącach coraz popularniejsza forma prowadzenia biznesu. O ile hurtowe wytwarzanie pięknych zapachów w szklanych słoikach nie stanowi żadnego problemu to jednak wysyłka gotowych produktów bywa problematyczna. Sposobów, jak zapakować świecę do wysyłki kurierem jest wiele. Wystarczy zaopatrzyć się w sprawdzone materiały operacyjne i kartony ochronne, a gotowa świeca zapachowa zawsze dotrze w całości do klienta.
W co zapakować świecę w szklanym słoiczku? 5 polecanych opakowań
Wysyłka świec kurierem jest możliwa, ale tylko przy zachowaniu maksimum bezpieczeństwa. Brak odpowiedniego wypełnienia kartonu, zbyt wiotka struktura spodu opakowania oraz nieuwaga kuriera – te trzy czynniki połączone ze sobą to ogromne ryzyko katastrofy. Aby uniknąć problemów, warto skorzystać z kilku sprawdzonych sposobów, jak zapakować świeczkę. Poniżej przedstawiamy listę pięciu sprawdzonych materiałów operacyjnych, które są niezbędne do wysyłki świec kurierem.
- Białe pudełka kartonowe z tektury 3- i 5-warstwowej – to opakowania idealnie nadające się do wysyłki świec za pośrednictwem firmy kurierskiej. Są wykonane z odpornej na zgniatanie oraz uderzenia tektury falistej. Wytrzymałość tych kartonów sięga nawet do 40 kilogramów. Eleganckie, białe wykończenie sprawia, że świeczka zamknięta we wnętrzu opakowania wydaje się jeszcze piękniejsza. Aby zagwarantować klientom bezproblemową dostawę towaru na miejsce, warto zdecydować się na pudełka z tektury.
- Kartony fasonowe do wysyłki – są łatwe w otwieraniu i zamykaniu, wytrzymałe oraz występują w wielu rozmiarach. Takie materiały operacyjne są niezbędne, aby bezpiecznie wysyłać świeczki. Do fasonowego kartonu zawsze można włożyć dodatkowy wypełniacz plastikowy lub ozdobny (papierowy).
- Koperty bąbelkowe – do wysyłki niewielkich świeczek sprawdzą się idealnie. Wewnętrzna warstwa pęcherzyków powietrza chroni szklany słoiczek przed uderzeniami oraz upadkami z wysokości. Dla pewności zawsze można wsadzić świeczkę do koperty bąbelkowej, a następnie umieścić ją w kartoniku. To dodatkowe zabezpieczenie, które sprawdzi się w przypadku drogocennych wyrobów.
- Ekologiczny karton z automatycznym dnem – idealnie nadaje się do wysyłki książek, ale nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wysłać w nim także świeczki w szklanych słoiczkach. To materiał do wysyłki, który jest prosty w montażu, szczelny i wytrzymały. Wysyłając świeczki w ekologicznych opakowaniach, można przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. W odniesieniu do ekologicznych opakowań warto też przeczytać inny wpis blogowy: Jakie opakowania są najmniej szkodliwe dla środowiska naturalnego?
- Kartony kwadratowe tektura 3-warstwowa – idealnie nadają się do wysyłki świeczek o różnych gabarytach. Zewnętrzna warstwa kartonu wykonana z tektury falistej, natomiast wnętrze może zostać uzupełnione wkładką z tworzywa sztucznego. To umożliwia unieruchomienie świeczek w trakcie transportu, a więc redukuje ryzyko ich uszkodzenia.
Wiedza na temat tego, jak zapakować świeczkę, nie musi być obszerna. Wystarczy, że osoba odpowiedzialna za pakowanie paczek będzie mieć dostęp do sprawdzonych opakowań kartonowych. Kilkuwarstwowe pudełka z tektury falistej to podstawa, aby wysłać świeczki w szkle do swoich klientów – oczywiście bez ryzyka pęknięcia lub wyszczerbienia słoiczka.
Pakowanie świeczek do wysyłki – krok po kroku
Aby bezpiecznie wysłać świecę kurierem, wystarczy zastosować się do kilku kroków w trakcie pakowania. To wystarczy, aby produkt został odpowiednio zabezpieczony oraz oznaczony dla kuriera, który odbierze gotową przesyłkę. Proces pakowania świec powinien wyglądać następująco:
- Owinięcie wstępne świecy w opakowaniu folią bąbelkową. Opcjonalnie można umieścić produkt w kopercie bąbelkowej.
- Wyścielenie wnętrza kartonu warstwą amortyzującą.
- Umieszczenie świeczki wewnątrz kartonowego opakowania.
- Położenie dodatkowej warstwy wypełniacza, np. przekładki kartonowej.
- Zamknięcie kartonu przy pomocy taśmy pakowej.
- Oznakowanie przesyłki – podczas wysyłki świeczek wrażliwych na uszkodzenia, warto umieścić na opakowaniu etykietę informującą o szkle wewnątrz lub konieczności zachowania ostrożności podczas przenoszenia paczki.
Niektóre świeczki mogą ulec zniszczeniu w wyniku długotrwałego oddziaływania wilgoci wewnątrz paczki. Jak temu zapobiegać? Warto przeczytać poradnik, jak chronić przesyłki przed wilgocią. Wystarczy odpowiednio szczelnie zamknąć świecę w kartonie, a nic złego nie powinno się jej stać nawet w trakcie międzynarodowego przewozu.
Wypełniacze do paczek ze świecami i produktami ze szkła – co wybrać?
Nawet kompleksowa wiedza o tym, jak zapakować świeczkę, nie zastąpi użycia profesjonalnych wypełniaczy do paczek. Brak takich półproduktów wewnątrz kartonu to proszenie się o kłopoty. Materiały operacyjne do uzupełnienia pustych przestrzeni i wzmocnienia amortyzacji przesyłki to:
- folia bąbelkowa na metry,
- wypełniacze styropianowe do paczek,
- papier pakowy kraft,
- przekładki kartonowe,
- folie antystatyczne,
- dodatkowe zabezpieczenia krawędzi i narożników,
- rękawy ochronne na butelki,
- pianka polietylenowa ochronna.
Więcej na temat sposobów wypełniania pustych przestrzeni w paczkach można przeczytać w poradniku: Czym wypełnić paczkę? Sposób wypełnienia paczki ze świecami powinien być dobrany tak, aby zapewnić zawartości przesyłki maksymalny poziom amortyzacji oraz unieruchomić ją na czas transportu.
Jak zapakować świeczkę, aby dotarła do klienta w całości? Podsumowanie w pigułce
Wysyłka wrażliwych towarów takich, jak np. świece wymaga odpowiedniego przygotowania. Bez akcesoriów magazynowych, kartonów z tektury falistej oraz wypełniaczy do paczek prawdopodobnie nie będziesz w stanie właściwie zabezpieczyć towaru na czas transportu.
Po pierwsze: potrzebne jest wytrzymałe opakowanie tekturowe. Po drugie: wnętrze paczki powinno być uzupełnione amortyzującym wypełniaczem. Po trzecie: przesyłkę trzeba oznakować dla kuriera jako wysoce wrażliwą na uszkodzenia. Aby mieć 100% pewności, że świeczka w szklanym słoiczku dotrze do klienta, warto skorzystać ze sprawdzonych materiałów operacyjnych i kilku sprawdzonych wskazówek.