Wysoka jakość opakowania jest tak samo ważna, jak odpowiednia ochrona towarów w jego wnętrzu. W zależności od branży i rodzaju wysyłanych towarów, warto zadbać o zapewnienie optymalnej ochrony wewnątrz Państwa paczki. W tym celu, najlepiej rozważyć użycie saszetek pochłaniających wilgoć.
Dwa podstawowe pytania, które należy sobie zadać, przygotowując towar do wysyłki to:
- Czy moje opakowanie jest dobrej jakości?
- Czy znajdującym się w środku towarom jest zapewniona należyta ochrona?
Dołączając do swoich przesyłek saszetki pochłaniające wilgoć lub pochłaniacze wilgoci, mogą Państwo jedynie zyskać pewność, że przesyłane towary dotrą na miejsce bez szwanku. To idealny sposób na ich ochronę! Saszetki są małe i dyskretne, a przy tym mają silne właściwości chłonne, dzięki czemu Państwa produkty pozostaną suche.
Definicja saszetki pochłaniającej wilgoć
Saszetka pochłaniająca wilgoć, czasami nazywana również absorbentem wilgoci lub, po prostu, pochłaniaczem wilgoci, jest produktem przeznaczonym do ochrony towarów. Pochłaniacze wilgoci, często obecne w opakowaniach zawierających żywność lub odzież, poprawiają warunki transportu Państwa towarów.
Jak działa saszetka pochłaniająca wilgoć?
Właściwości suszące saszetek wynikają z obecności w ich składzie dwóch rodzajów minerałów: krzemionki i gliny. Każdy z nich odpowiada na konkretne potrzeby, ale ich funkcje są identyczne, a sposób działania podobny.
Jak stosować pochłaniacz wilgoci?
Zadaniem kulek, znajdujących się w saszetce, jest pochłanianie wilgoci z opakowania, w którym są umieszczone. Z tego względu, wystarczy umieścić jedną (lub więcej, w zależności od wielkości przesyłki) małą torebkę z silikonowymi koralikami lub gliną w Państwa paczce – i gotowe!
Żel krzemionkowy – do żywności, elektroniki i tekstyliów
Żel krzemionkowy, to obecnie najbardziej rozpowszechniony wypełniacz saszetek pochłaniających wilgoć. Dzięki dużej mocy suszenia, umieszczone w saszetce silikonowe kulki, utrzymują Państwa paczki w suchości.
Kiedy jest wskazane zastosowanie saszetek pochłaniających wilgoć, zawierających krzemionkę?
W przypadku:
- transportu odzieży
- transportu wyrobów farmaceutycznych
- wysyłki produktów żywnościowych
- dostawy wyrobów elektronicznych
Wysokowydajny i nietoksyczny żel krzemionkowy jest środkiem osuszającym, który sprawdzi się w większości przypadków. Charakteryzuje się doskonałym stosunkiem jakości do ceny.
Glina – materiał o najwyższych właściwościach antykorozyjnych
Środki pochłaniające wilgoć mogą zawierać zarówno krzemionkę, jak i glinę. To materiał, który wykazuje nie tylko właściwości suszące, ale też, skutecznie chroni towary przed korozją. Takie właściwości sprawiają, że produkt jest idealnie dostosowany do używania go w przedsiębiorstwach działających w takich sektorach, jak:
- przemysł spożywczy
- przemysł mechaniczny
- transport morski
Saszetki pochłaniające wilgoć wykonane z gliny są w 100% naturalne, a przy tym nie są toksyczne.
Zalety saszetek pochłaniających wilgoć
Saszetki pochłaniające wilgoć zapewniają dyskretną ochronę przed wieloma zagrożeniami dla Państwa towarów. Są pomocne w walce z:
- utlenieniem
- korozją
- zbryleniem proszków
- pleśnią
- wilgocią
Dostawa produktów spożywczych — zwłaszcza świeżych — wymaga specjalnego opakowania. Tym samym, zaleca się stosowanie saszetek pochłaniających wilgoć również w przypadku transportu żywności, co zdecydowanie poprawi proces jej konserwowania. Z racji tego, że wilgoć zostaje wchłonięta, towary mogą być dłużej dostarczane do miejsca przeznaczenia, w najlepszych możliwych warunkach.
Saszetki pochłaniające wilgoć na bazie krzemionki lub gliny są nietoksyczne i można je wykorzystywać wielokrotnie. Z uwagi na ich zdolność pochłaniania, warto nie ograniczać się tylko do stosowania ich jedynie w transporcie towarów.
Regenerowanie saszetek pochłaniających wilgoć
Saszetki pochłaniające wilgoć nie są jednorazowe – przeciwnie! Jednakże często się zdarza, że po dotarciu towaru na miejsce, saszetka jest nasycona wilgocią, a zatem nie nadaje się dłużej do użytku. Pomimo tego, żelowe saszetki pochłaniające wilgoć można bardzo łatwo zregenerować. Wystarczy umieścić je w pojemniku, a następnie, przez godzinę ogrzewać pojemnik do temperatury od 120°C do 150°C. W ten sposób, saszetki pochłaniające wilgoć odzyskują wszystkie swoje właściwości chłonne i można bez przeszkód użyć ich ponownie!
Zastosowanie saszetek pochłaniających wilgoć
Możliwości zastosowania saszetek pochłaniających wilgoć jest bardzo dużo i obejmują wiele obszarów, które w dużej mierze wykraczają poza transport towarów. Żel krzemionkowy lub glina mogą być stosowane w domu, by:
- zachować suchość w szafie
- ochronić przednią szybę przed zaparowaniem;
- unikać namnażania się bakterii lub pojawiania się pleśni w łazience lub w torbie sportowej
- bezpiecznie przechowywać stare fotografie
- spróbować uratować telefon, który wpadł do dużej ilości wody
Saszetki pochłaniające wilgoć lub inaczej pochłaniacze wilgoci mają istotne właściwości suszące. Umożliwiają nie tylko utrzymanie wszystkich Państwa przesyłek w suchości, ale również zapewniają lepszą ochronę wrażliwych towarów (takich jak żywność). Glina ma ponadto właściwości antykorozyjne, dzięki czemu nadaje się do stosowania w środowisku przemysłowym. Bardzo ważne jest również to, że żywotność saszetki pochłaniającej wilgoć nie kończy się po otwarciu przesyłki i że ma ona wiele zastosowań w domu.
Saszetki pochłaniające wilgoć – co warto o nich wiedzieć?
Dla podsumowania tematu, warto wypunktować najważniejsze kwestie dotyczące właściwości i zastosowania saszetek pochłaniających wilgoć. Warto zapamiętać, że tego typu saszetki:
- składają się z żelu krzemionkowego lub gliny
- są nietoksyczne i umożliwiają wchłanianie wilgoci z otoczenia, w którym są umieszczone
- można regenerować, ogrzewając je przez godzinę
- mają wiele pomysłowych zastosowań w domu
Jeżeli potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniego rozwiązania, skontaktuj się z nami poprzez nr. tel.: 801 55 3000* lub e-mail: poczta@rajapack.pl. Nasi specjaliści pomogą wybrać Ci najlepsze rozwiązania opakowaniowe, dostosowane do specyfiki firmy.
*Koszt według taryfy operatora.